Zprávy

Shiffrin nastavuje slalomový rekord, Everest Mailrun FKT: Dobrodružné zprávy týdne

Od inspirativního k tragickému představuje Adventure News of the Týdne shrnutí nejlepších zpráv ve světě zkoumání a dobrodružství.

SLALOM: Mikaela Shiffrin získala 41. vítězství ve světovém poháru. Mikaela Shiffrin, narozená v Coloradu, získala tento víkend na světovém poháru první místo v závodě na slalom v finském Levi.

Úspěch znamená její 41. vítězství a také z ní dělá nejvíce zdobeného slalomového lyžaře v historii. Ingemar Stenmark ze Švédska dříve držel rekord na 40 vítězství světového poháru. Více zde.

může jelen cítit termočlánek

EVEREST FKT:Tým nastaví záznam běh do a ze základního tábora. Minulý týden dokončili šílený Everest Mailrun tři muži - běžící z Káthmándú v Nepálu, na hladině moře až do základního tábora Everest - a první zpáteční jízda. Ultrarunner Lizzy Hawker založil trasu, kterou sportovci obvykle jedou cestou.

Scott Loughney, Ryan Wagner a Uprendra Sunawar uběhli celou vzdálenost zpátečky 400 kilometrů (640 km), s výškou přibližně 82,020 stop. Trvalo jim to necelých 10 dní. Přečtěte si více o FKT zde.

HIGH FALL: Zaměstnanec Hiker a Zion Park umírá na přistání andělů. Jednoho dne poté, co byla populární stezka Angels Landing znovu otevřena (park stezku uzavřel kvůli pádu), padla z ní 19letá Savannah McTague.

Její tělo bylo objeveno a identifikováno ve čtvrtek. Od roku 2004 zemřelo na exponované stezce Národní park Zion devět lidí, uvádí CNN.

kahtoola microspikes review

CYCLO-CROSS: Van Der Poel vyhrál na světovém šampionátu Cyclo-Cross.Mistr světa cyklokrosů Mathieu van der Poel, který závodí o tým Corendon-Circus, vyhrál páté kolo mistrovství světa UCI Cyclo-cross, které se konalo v belgickém Koksijde. Výhra přidává k jeho působivé 33-po sobě jdoucí výhru této sezóny.

RUNNING: Tento muž běží maratony ve všech 50 státech. Tony Anderson, 57 let, z Michiganu, je v plánu dokončit výzvu provozování maratonu ve všech 50 státech, aby získal peníze na pomoc dětem.

nejteplejší dámské rukavice

Hell provedl svůj 47. závod v Mississippi 30. listopadu. Dosud hes zvýšil 500 000 dolarů na místní charitu, Velké bratry Velké sestry severozápadního Michiganu. Přečtěte si o jeho závodech zde.

SKIMO: Mládežnické olympijské hry pro skialpinismus se konaly v Eldorě. Tento týden se kvalifikace pro olympijské hry mládeže v lyžařském horolezectví skládala jak z jednotlivých závodů na lyžích, tak z dostihových časů.

Po umístění na akci byli závodníci Jeremiah Vailee, George Beck, Samantha Paisley a Grace Staberg vybráni, aby zastupovali USA na olympijských hrách mládeže pro sport v horském lyžování. Olympijské hry v roce 2026 v Milanu Cortině budou pravděpodobně zahrnovat sport.

Skimo USSMA race at Eldora this past weekend.