Vytrvalost

Seznamte se s neznámou ženou bere ultra svět bouří

Courtney Dauwalter skočil na pódium některých z nejnáročnějších závodů v Severní Americe a začíná střílet.

Hrst fenomenálních ultrarunnerů vsadili celosvětový nárok na slávu. Scott Jurek, Anna Frost, Kilian Jornet, Emelie Forsberg patří k nejznámějším talentům. Stavěli kariéru sportu a spolupracovali s nejvýznamnějšími značkami a sponzory.

vrchol mt everest

V Coloradu však méně známý sportovec bojuje po žebříčku úspěchu a drcení rekordů.

Courtney Dauwalter, 31letá učitelka, rozbila dva Halloweenské rekordy a celkově zvítězila na svém posledním závodě Javelina J set 100K během Halloweenského víkendu.

Javelina Jundred Record

Její poslední vítězství houpalo pole známého závodu. Vytvořila nový rekord v kurzu a porazila muže i ženy.

Představte si proud více než 700 ultra-atletů, obklopených saguary Sonoran Desert, běhajících 100 a 62 mil daleko v halloweenských kostýmech kolem dočasného stanového města.

courtney dauwalter racing javelina jundred 100k

Teploty zasáhly puchýřkový rekord 95 stupňů s nulovým pokrytím mraků a bez stínu v dohledu.

courtney-dauwalter-racing-the-javelina-jundred-course_courtesy-of-courtney-dauwalter

'Cítil jsem se, jako bych vařil,' řekl Dauwalter. 'Nemohl jsem zavřít pěst, protože moje kůže byla tak horká, že to vypadalo jako ohnivá koule.'

I přes nedostatek tepelného tréninku u Dauwalterů ji nemohly zastavit hellastické podmínky

Dokončila 100 000 v 8:48:25. To porazilo rekord žáků o hodinu (Susan Barrows označila rekord v roce 9:42:45 před rokem). Dorazila 20 minut před rekordem v pánské trati (stanoveným Jayem Smithbergerem v roce 2010).

Pro Dauwaltera to byl vlastně trénink. 10. prosince skočí skořápka do 24hodinového závodního závodu Desert Solstice ve Phoenixu v Arizonu, jenž má pouze pozvání, a doufá, že se jí podaří dosáhnout nejlepšího 24hodinového rekordu 135 mil.

Finišer pódií od prvního dne

Podívejme se na její závodní deník a je jasné, že vítězství v trase pro Dauwaltera není neobvyklé.

portrait-courtesy-of-courtney-dauwalter

V září Dauwalter vyhrál první místo na turnaji Run Rabbit Run 100 Mile 2016 s náskokem 75 minut. Její vítězství jí vyneslo největší kabelku na světě mezi ulicemi ultras: 12 000 $ prvnímu muži a ženě přes cílovou čáru. Velké peníze přilákaly silný talent.

Její debutová trať byla Prickly Pear 50K v roce 2011, kde rozbila stuhu. Ve skutečnosti má ze svých 34 ulic s ulicemi na stopách 17 vítězství na prvním místě a 10 dalších pódií končí na její jméno.

Její pětiletá kariéra je plná neobvyklých výher. Ale zatímco její poslední vítězství právě získávají pozornost ve světě ultrarunningu, Dauwalter není pro soutěž nový.

smrt horolezectví

Před ultrarunningem se věnovala vytrvalostním sportům ve všech ročních obdobích. Běžela na střední škole a běžila v Minnesotě s běžkařským klubem. Běžela, byla All-State. Na lyžích získala na střední škole třikrát vyznamenání All-America. Její tým získal dvě národní mistrovství. Byla čtyřnásobnou státní šampionkou.

V roce 2003 se přestěhovala do Denveru v Coloradu a závodila čtyři roky v severském lyžařském týmu na univerzitě v Denveru. Jako juniorka vybojovala 11 týmů a tým DU se v roce 2005 NCAA Championship odbrzdil.

Žádný přístup k tréninku

Dauwalter uplatňuje poměrně liberální přístup k ultr tréninku - žádný trenér, žádné poznámky, žádná každodenní potřeba najetých kilometrů.

courtney-dauwalter-run-rabit-run-100-mile-race_courtesy-of-courtney-dauwalter

Její motivací je zvědavost objevit, jak daleko může lidské tělo jít. 'Jsem nadšena delšími vzdálenostmi a načasovanými událostmi, abych zjistila, kam váš mozek jde a čeho je vaše tělo schopné, i když se cítí jako jeho selhání,' řekla. „Stále se toho musím tolik naučit; vidět, co je možné, je hlavní pohon “.

Plán závodu

V lednu načrtne seznam primárních závodů pro tento rok - všechny ultralehké a 24hodinové závody - a poté přidá mezi těmito daty více ulic jako „vyladění těla“.

Týdenní počet najetých kilometrů

Běží v průměru sedm dní v týdnu, několik kilometrů před prací, možná druhý večerní běh a víkend o délce 25 mil. Se sídlem v Golden, Colo., 80 procent jejích běhů je na cestě.

Výživa

Jeden závod DNF kvůli problémům se žaludkem (RRR100 2012) stačil. Nyní tvrdým pravidlem nejsou žádné nápoje sycené kofeinem. 'Kdysi jsem si myslel, že kofein bude mým spasitelem a piju Coca-Colu.' Vyřízl jsem to ze své stravy, cítil jsem se mnohem lépe a během závodů jsem nebyl unavený “. Jejím centrálním zdrojem energie je „cokoli na pomocných stanicích, které se podobají bonbónům“: gummie, vafle Honey Stinger, sportovní fazole, želé, fazole, gatorade nebo Tailwind.

Motivace

„Rád běhám po fyzické výzvě, ale také po cestě ven a dobrodružství. Dělám některé ze svých nejlepších myšlenek, když jsem na běh, ať už jde o všechno, nebo úplně o nic: oba jsou důležité “.

Sledujte nadcházející závod Courtney Dauwalters v nadcházejícím závodě Live Desert Solstice 2016, 10. – 11. Prosince 2016.