Běh

Kilian Jornet je držitelem titulu na World Trail World Series

Kilian Jornet - šestinásobný zlatý medailista na mistrovstvích v horolezectví - právě vyhrál světovou sérii Zlatá stezka.

salomon předpovídat ra

Kilian Jornet, ultrarunner a lyžařský horolezec ze Španělska, právě dokončil první v nepálské etapě Golden Trail Series, aby získal celkový titul.

Série Golden Trail, sponzorovaná společností Salomon, se skládá ze šesti intenzivních maratónských běhů po celém světě. Série zahrnuje Marathon Mont Blanc, Dolomyths Run a Pikes Peak Marathon. Běžci se musí zúčastnit alespoň tří závodů, aby se kvalifikovali do finále.

Finále série byl Annapurna Trail Marathon, s více než 12.000 stop nadmořské výšky. Kilian Jornet běžel vyčerpávající 42 km stezka závod za 4 hodiny, 46 minut, 5 sekund. Z šesti závodů vedoucích k maratonu Annapurna vyhrál Jornet tři z nich.

Vyhrál v Zegamě ve Španělsku, Pikes Peak Marathon v USA a Sierre Zinal ve Švýcarsku. Jornets dokončit čas 2 hodiny, 25 minut, 35 sekund na Sierre-Zinal dal nový rekord kurzu (jeho také sedmý vítězství v závodě).

Jornet zveřejnil své vítězství na Instagramu a poděkoval všem organizátorům závodu.