Lyžování

43 výher: Shiffrin Ties Vonns Impressive Record

V neděli vyhrála americká lyžařka Mikaela Shiffrin své 43. vítězství na světovém poháru v jediné alpské lyžařské disciplíně.

Lindsay Vonn může stále držet plášť jako vítězná žena v lyžařských závodech. Ale 24letá Mikaela Shiffrin uzavírá mezeru s Vonnem v důchodu. Na jednom mistrovství světa zvítězila na světovém poháru FIS v alpském lyžování v německém Lienzu rekordem Vonns, který získal nejvíce ženských vítězství na mistrovství světa.

Aby si Shiffrin zajistil vítězství v slalomové akci, musel předjet soupeřskou lyžařku Petru Vlhovou. A udělala, porazila Vlhovu druhé místo o 0,61 sekundy.

po souši expo východ 2018

Shiffrin má nyní 43 vítězství ve Světovém poháru slalomu a 64 celkových vítězství ve Světovém poháru, což ji ještě více přiblížilo rekordu Lindsey Vonns, který zaznamenal 82 celkových vítězství. Lindsey Vonn, která odešla na začátku tohoto roku, drží záznamy o po sobě jdoucích titulech světového poháru a má druhé nejvyšší hodnocení ze všech lyžařů (mužů a žen). Vonn drží rekord pro 43 titulů v sjezdové disciplíně, zatímco vítězství titulu Shiffrins 43 je v slalomu.

Mike Horn Makes History: Circles Globe, Treks Both Poles

Mike Horn dělá historii: Circles Globe, Treks Both Poles

Poprvé ve známé historii, lidská bytost vyplula mořem, trekkovala po džunglích a lyžovala oba póly, aby obklíčili celou planetu na sever k jihu a zpět na sever. Přečtěte si více…

Záznamy Shiffrins

Svůj první celkový titul Světového poháru získala, když jí bylo pouhých 21 let. A pak se stala první atletkou, mužem nebo ženou, která během jediné sezóny v roce 2019 vyhrála 17 závodů Světového poháru. Shiffrin je již jednou z nejlepších žen v alpském lyžování svět, a to jen 24.

Nyní je Shiffrin svázán s rekordem Vonnsovy disciplíny a má v budoucnu spoustu příležitostí k nastavení dalších rekordů.